پشتیبانی و امنیت در شبکه های اجتماعی

مرکز تخصصی پشتیبانی امنیت اینستاگرام
تیم پشتیبانی امنیت اینستاگرام به اختصار با نام تجاری ®IGSST زیرمجموعه استارت آپ امنیت پرداز نوین ، در حوزه ارائه خدمات امنیت سایبر به کاربران شبکه اجتماعي اینستاگرام از سال 2014-1393 مشغول فعالیت میباشد و هم اکنون به صورت منسجم بر روی بستری هوشمند ، از امینت کاربران اینستاگرام مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران و بنابر آخرین پروتکل های امنیت حوزه سایبر پشتیبانی خواهد کرد . رسالت امنیت پرداز نوین ، ایجاد تجربه ای امن و خوشایند ، همراه با آرامش خاطر در استفاده از شبکه های اجتماعی و تکنولوژی های روز جهانی برای هموطنان گرامی و گسترش فرهنگ امنیت در سطح کشور است. ®IGSST در تلاش است با تعهد به تسرّی انتفاع قانون مند از شبکه های اجتماعي ، امنیت داده های شخصی و اطلاعات کاربران گرامی را فراهم آورد و در بخش پیشگیری از وقوع چالش های امنیتی کاربران و مرتفع سازی این مشکلات خدمات خود را ارائه نماید.
اطلاعات بیشتر

پشتیبانی و امنیت در شبکه های اجتماعی

پشتیبانی و امنیت در شبکه های اجتماعی

چرا برای حضور در شبکه های اجتماعی نیاز به پشتیبانی تخصصی و تامین امنیت داریم؟

 

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری عکس و ویدیو است. با افزایش روزانه کاربران در این شبکه ، در کنار حضور بیش از یک میلیاردنفری کاربران در این پلتفرم جهانی ،  اینستاگرام محل کسب و کار افراد زیادی شده است و همچنین افراد زیادی به صورت بلاگر و اینستاگرامر به صورت رسمی و جدی در حال فعالیت در این شبکه اجتماعی هستند. اینستاگرام همینطور به محل ثبت خاطرات مصور خیلی از ماها و اطرافیانمان تبدیل شده است و خاطرات تلخ و شیرین زیادی را در خود جای داده است.

با این حال گسترش هر روزه مخاطبین این شبکه اجتماعی چالش هایی که کاربران با آن مواجهه هستند را به تناسبِ این رشد فزاینده حضور و فعالیت ها بیش از پیش افزایش داده است. یکی از این چالش ها که همیشه باعث نگرانی و  آسیب برای کاربران اینستاگرام بوده چالش های حوزه امنیت برای کاربران این شبکه اجتماعی است.

چالش های امنیتی شبکه های اجتماعی گاها  بر اثر عدم رعایت اصول مقدماتی تامین امنیت یا استفاده ناصحیح از این شبکه ها  رخ میدهند. عدم آشنایی با فضای رسانه های اجتماعی جهانی قبل از ورود به آنها دلیل عمده بروز این چالش هاست. بخش مهمی از این چالش ها نیز نیز چالش هایی هستند که علیرغم رعایت تمامی اصول و ملاحظات امنیتی رخ میدهند.

کاربران شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام میتوانند با استفاده از آموزش های جامع و متنوع سایت IGSST.IR که به صورت مداوم در حال ارتقا و بروزرسانی هستند برای پیشگیری از بروز این چالش ها اقدامات لازم را فرابگیرند.  اما بسیاری از مواقع چالش های امنیتی حتی با رعایت این موارد رخ میدهند که در این مقاله به بررسی ابعاد مختلف آنها خواهیم پرداخت.

 


چرا باید به فکر تامین امنیت اینستاگرام باشیم؟

آیا امنیت اینستاگرام صرفا با انتخاب رمز طولانی و تایید دو مرحله ای یا همچین مواردی کاملا تامین میشود؟

جواب شما صریحا خیر است.

اپلیکیشن اینستاگرام پلتفرم توسعه یافته شرکت فیسبوک با بیش از حدود دو دهه فعالیت مداوم است. پشتوانه این غول تکنولوژی برای ارائه این پلتفرم جهانی میلیون ها ساعت کار متخصصان و دانشمندان حوزه های مختلف ، آزمون و خطا و همجنین در کنار هم قرار گرفتن تجربه های مختلفی است که در حوزه های تکنولوژی شبکه و سایبر گرد آوری شده و به ما اپلیکیشن اینستاگرام را ارائه میکند.

جواب سوال شما اینجاست با وجود این میلیون ها ساعت کار متخصصان ، دانشمندان و کارشناسان سایبر و حوزه تکنولوژی چرا هنوز هم چالش های امنیتی گریبان گیر کاربران این شبکه های اجتماعی است؟

سالانه شاهد بروز میلیون ها پروژه هک و نفوذ به صفحات کاربران مختلف در جهان هستیم از صفحات سلبریتی های بزرگ جهان و صفحات تجاری تا پیج های معمولی شخصی کاربران 

اما آیا همه این حساب ها در شبکه های مختلف  از  اقدامات ساده ای مثل تعیین رمز مناسب و تایید هویت دو مرحله ای یا کارهای اینچنینی غافل بودند؟ قطعا خیر 

با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی در جهان همراه با توسعه پلتفرم های مختلف مجازی راه های هک و نفوذ به این محیط ها گسترش یافته و با بزرگ و بزرگ شدن این پلتفرم ها راه های هک و نفوذ و حفره های امنیتی این شبکه ها و ابزار های دسترسی به این پلتفرم ها به تناسب این گسترش افزایش پیدا میکند.

پس هیچ گاه پایانی بر پروژه هک و نفوذ متصور نیستیم ، چنانچه با پیشرفت علوم حوزه امنیت و شبکه هر روزه راه های پیچیده تری برای نفوذ توسط هکر ها کشف و استفاده میشود و گام به گام همراه با توسعه جهانی علوم سایبر پیشرفت میکنند .

همچنین به نظر میرسد جنگ های سایبر و پروژه های نفوذ سایبری به زودی با دامنه گسترده جایگزینی خطرناک برای جنگ سرد در جهان خواهند بود که در صورت سکون و عدم پیشروی علوم سایبر در هر کشوری تبعات و تهدید های فاجعه باری به مرور زمان متوجه آن کشور خواهد شد.

چنانچه در سالهای اخیر در سراسر جهان شاهد حمله های سایبری به حساب شبکه های اجتماعی یا پلتفورم های مورد استفاده مسئولان رده بالا در سطح جهان بوده ایم که با درز برخی اطلاعات رسوایی های بزرگ به بار آمده است.

 


اما آیا حفاظت و تامین امنیت صد درصدی صفحات اینستاگرام کار غیر ممکنی است؟

خیر ، تامین امنیت و جلوگیری از هک و  نفوذ در این شبکه ها امکان پذیر است.

در هر زمینه کاری اعم از علمی و غیر علمی کسانی وجود دارند که بر اثر تجربه  به همراه اندوخته های علمی، به دانش و جایگاه شناختی ممتاز قابل توجهی در حوزه فعالیت خود دست پیدا کرده اند که کارشناس و متخصص آن رشته نامیده میشوند .این افراد یا به اصطلاح کارشناسان و متخصصان  بیش از افراد دیگر به حوزه کاری خود اشراف دارند . در علوم پزشکی پزشکان و متخصصان امر ، در علوم حقوقی و قضایی وکلا و قضات ،در علوم مهندسی مهندسین رشته های مختلف و .... ، در حوزه سایبر و شبکه نیز نیز متخصصان امنیت شبکه و سایبر ..

همانگونه که هنگام بیمار شدن بیماران به پزشک مراجعه میکنیم یا هنگام بروز مشکلات حقوقی به وکیل مراجع میکنیم یا در هر کار دیگری برای رفع نیاز خود به متخصص و کارشناس آن حوزه مراجعه میکنیم برای حوزه امنیت سایبر و حضور مطمئن و پشتیبانی شده خود در شبکه های اجتماعی نیاز داریم  به کارشناسان مجرب و صاحب نظر حوزه امنیت مراجعه کنیم و به اصطلاح باید در این حوزه مثل سایر حوزه ها کار به کار دان سپرده شود. کارشناسان و متخصصین حوزه علوم سایبر با کسب دانش و تجربه و سالها فعالیت در رشته خود به جایگاه قابل اطمینانی برای تمرکز روی این امور و افراد قابل اتکایی برای سپردن این موارد  تبدیل شده اند و در حوزه کاری خود با تامین امنیت زیر ساخت های سایبری سازمان ها شرکت ها و مراکز مختلف مشغول هستند که تامین امنیت اینستاگرام نیز یکی از حوزه های فعالیت امنیت سایبر میباشد.

 

 

Google:

 امروزه متاسفانه پدیده ای که به صورت گسترده و مخرب با آن مواجه هستیم در حوزه های مختلف عموم مردم با سرچ های گوگل و چرخ و گذار در سایت های مختلف به دنبال مرتفع سازی نیاز های مختلف خود هستند .تفاوتی هم در این استفاده وجود ندارد . امروزه شاهد مراجعه مردم در هنگام بروز بیماری به گوگل یا در هنگام بروز چالش های حقوقی سرچ های حقوقی و در هنگام  بروز مشکلات امنیتی جستجو های گوگل

بر همگان مبرهن است که قطعا این قبیل درمان ها و اقدامات برای حل هیچ مشکلی اثر گذار نیست و قطعا در بسیاری از موارد این مشکلات را نه تنها حل نخواهد کرد بلکه ممکن است به مررو زمان زیان های عمده ای را به عموم مردم برساند چه بسا پرونده های حقوقی بزرگی که هر ساله بر خی افراد با اتکا به جستجو در گوگل با شکست های بزرگی مواجه شدند که بعضا این زیان ها به ده ها و صدها میلیارد تومان هم میرسد.

 کسی که چه بسا 15 سال تجربه و تحصیل مداوم در حوزه پزشکی داشته تا بتواند با تاسیس مطب علم خود را به مردم عرضه کند هیچ جایگزینی در عصر حاضر ندارد و در همه حوزه ها از جمله علوم سایبر نیز به همین صورت هست .

اما اگر قصد بررسی اصولی اینچنین فعالیت ها از جمله شناختی که با مطالعه در گوگل بدست می آید را داشته باشیم به جز اعطای یک شناخت سطحی و یک نگرش کلی برای راهنمایی در جهت رفع مشکل هیچ کمک دیگری برای رفع مشکلات مختلف نخواهند داشت و هیچ گاه نباید عموم مردم به عنوان یک درمان برای چالش های خود به این موضوع اکتفا و اتکا کنند.

موضوعی که در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ گسترده نا صحیح بوده و آسیب های به خصوصی را متوجه جامعه میکند.

 

 

برای حضور امن خود در اینستاگرام میتوانیم چکاری انجام بدهیم؟

تیم پشتیبانی امنیت اینستاگرام به اختصار  IGSTTدر راستای تامین نیاز کاربران شبکه های اجتماعی  به خدمات پشتیبانی در هنگام بروز چالش های امنیتی و قبل از بروز این چالش ها در بخش پیشگیری ، از سال 1393-2014 مشغول ارائه خدمت به کاربران خود میباشد.

IGSST  برای پیشگیری از بروز چالش های امنیتی کاربران در وبسایت IGSST.IR به ارائه مطالب آموزشی در جهت پیشگیری از بروز چالش های امنیتی کاربران پرداخته است و تمامی مطالب در استفاده امن کاربران از اینترنت و شبکه های اجتماعی به صورت جامع و متنوع  در وبسایت خود ارائه میدهد. این آموزش ها در جهت ایفای رسالت خویش و تعهدی که نسبت به امنیت کاربران خود داریم ارائه میشوند و میتوان باتوجه به آنها نیازهای این حوزه در سطوح مقدماتی را به طور کامل برطرف نمود وتا حد زیادی از بروز مشکلات جلوگیری کرد.

اما در برخی از اوقات به دلیل سهل انگاری یا افتادن در تله های امنیتی یا نیاز به پشتیبانی کاربران دچار مشکل شده و نیاز به پشتیبانی تخصصی IGSST دارند .

مجموعهIGSST آمادگی دارد تا با تامین امنیت و پشتیبانی صفحات اینستاگرامی شما برای همیشه شما را از دغدغه چالش ها امنیتی دور کند . مجموعه IGSST با سالها تجربه در حوزه امنیت سایبر ، پشتیبانی مطمئن و قابل اطمینان برای مردم عزیز کشورمان در تامین امنیت حضور شما در شبکه های اجتماعی است.

 

در این زمینه و در صورت نیاز کاربران IGSST خدمات تخصصی خود را در جهت رفع مشکل کاربران خود ارائه میدهد که برخی از این خدمات به شرح زیر میباشند و کاربران گرامی میتوانند با کلیک بر روی هر کدام از این موارد از این خدمات استفاده نمایند.